BAŞKANIN KALEMİNDEN

             Denizli Marangozlar ve İnşaatçılar Odası web sitesine hoş geldiniz.
            
Değerli üyelerimiz, değerli ziyaretçiler, kanunlar ve imkânlar çerçevesinde size güzel hizmet vermeye çalışıyoruz. Web sitemizi de siz üyelerimizin yararına olan hizmetlerimizden biri olarak sizlerin hizmetine sunarak katkı sağladık.
     
Bir acı gerçek var ki küçük esnaf her geçen gün daha da küçülüyor bilgi ve teknolojideki hızlı gelişme küresel ısınmanın yanı sıra küresel ticaret ve küresel rekabet biz küçük esnafı yok edecek boyuta ulaşması bizleri kurtuluş yolları aramamıza itti. Birlik, Federasyon ve Konfederasyonların örgütlenerek esnaf için çareler üretmesi gerekmektedir.
    
Sevgili kardeşim çare yine sende teknolojiyi takip et akıllı ve dürüst insanlarla gücünü sermayeni birleştir çağın gerektirdiklerini paylaş ve başarıyı yakala.
     
Yola çıktığımız ilk günden beri sorumluluğunu üzerime aldığım Esnaf ve Sanatkârlarımızın mevcut sorunlarının tespit edilerek çözüme kavuşturulması için durup dinlenmeden çalıştık ve bundan asla vazgeçmeyeceğiz.
     
Odamızın Genel kurul öncesi ve sonrasının yoğun çalışma temposunun tatlı yorgunluğunu üzerimden atmadan görev ve sorumluluk bilinciyle hareket eden çalışma arkadaşlarımla birlikte yeniden tüm gücümüzle mücadeleye devam ediyoruz.
   
Odamızın Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerimizle Genel Kurulda söylemiş olduğum projeleri hayata geçirmek ve tamamlamak üzere hızla çalışmalar başladık.
         
Sözlerimi burada son vermeden önce Denizli halkına bir hatırlatma yapmak istiyorum. Ev yaptıran vatandaşlarımızın iş yaptırdıkları kişilerden mutlaka fatura kestirmelerini öneriyorum. Çünkü bizim meslekte dükkân kirası vermeyen oda kaydı olmayan ve kayıt dışı çalışan insanlar haksız rekabet yaratıyorlar ve buda bizim esnafımız için başka bir sorun. Bu nedenle müşterilerin iş tesliminde mutlaka fatura almaları öneriyorum. Ayrıca iş yapacak olan esnafın odamızda kayıtlı olup olmadığını odamızdan öğrenebilirler.
 Ahilerin uyması gereken temel ilkeleri
Dost ve arkadaşlara karşı tatlı sözlü, samimi, güler yüzlü olmak.
Güvenilir olmak,
Gelmeyene gitmek, dost ve akrabayı ziyaret etmek,
Yapılan iyilik ve yardımı başa kakmamak,
Hakka, hukuka, hak ölçüsüne riayet etmek,
İnsanların işlerini içten, gönülden ve güler yüzle yapmak,
Daima iyi komşulukta bulunmak, komşunun eza ve cahilliğine
sabretmek,
İyilerle dost olup, kötülerden uzak durmak,
Fakirlerle dostluktan, oturup kalkmaktan şeref duymak,
Fani dünyaya ait şeylerle öğünmemek, böbürlenmemek,
Yapılan iyilik ve hayırda hakkın hoşnutluğundan başka bir şey
gözetmemek,
Âlimlerle dost olup, dostlara danışmak,
Örf, adet ve geleneklere uymak,
SANATSIZ KALAN BİR MİLLETİN HAYAT DAMARLARININ BİRİ KOPMUŞ DEMEKTİR.
Saygılarımla;
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.28855.3097
Euro5.98446.0084
Üyelik Girişi